20:43
رسالت ارماگدون(قسمت اول)

به مناسبت عید نوروز وبازگشت بهار طبیعت وبه امید امدن بهارشیعه

در این پست بامطلبی جالب به روز میشوم

رسالت ارماگدون(قسمت اول)

*********************************************

آرماگدون واژه ای عبری و به معنای تپه شریفان است و آن تپه بزرگی می باشد که در شمال فلسطین واقع شده است. اعضای جنبش تدبیری ایمان دارند که وظیفه مهم آنان فراهم کردن مقدمات ظهور حضرت مسیح(ع) است. لذا برای نیل بدین مقصود، تضعیف نظامی اعراب (مسلمانان) و حمایت مالی، سیاسی و نظامی، تقویت فن آوری هسته ای اسرائیل را از جمله وظایف خود می دانند. اعضای این جنبش معتقدند حق الهی، قانونی و تاریخی یهودیان است که به سرزمین اسرائیل (فلسطین) بازگردند و خداوند با ملت هایی که با اسرائیل همکاری کنند کمک خواهد کرد. لذا مواجهه و رویارویی با اسرائیل یعنی مقابله با خدا، و این مفهوم همان سخنانی است که «روهر حسیون» سناتور کنگره آمریکا در سال 1981 در نشست صهیونیست ها اظهار داشت: آمریکا به این خاطر با برکت است که ما یهودیان پناهنده به کشورمان را پذیرفتیم و به آنان احترام می گذاریم و از اسرائیل دفاع می کنیم زیرا ما به حق اسرائیل در سرزمین (فلسطین) اعتراف کردیم. اکنون این اعتقادات در نظر مردم آمریکا مخصوصاً راستگرایان دینی آنها تقویت شده است. مثلاً خانم «گریس هالسل» نویسنده کاتولیک آمریکایی در کتاب «پیشگویی و سیاست» نوشته است:

اسرائیل بر کشورهای عربی همجوار خود پی درپی پیروز می شود و اوج این پیروزی ها حمله به جنوب لبنان است. در یک نظرسنجی که مؤسسه «پتکیلوفینش» در سال 1984 انجام داده مشخص شده است 39 درصد مردم آمریکا ایمان دارند که جهان با سلاح های آتشین نابود خواهد شد.در همین حال تحقیقاتی که مؤسسه آمریکا «نلسن» انجام داده است نشان می دهد 61 میلیون آمریکایی همواره از مبشرین شنیده اند که می گویند ما نمی توانیم کاری انجام دهیم تا از وقوع جنگ اتمی جلوگیری کنیم.

آرماگدون بر دولت آمریکا حاکمیت دارد در اینجا باید بگویم افرادی که به پیشگویی های کتاب مقدس ایمان داشتند در سال 1998 افزایش پیدا کردند. یک نظرسنجی که توسط مجله «تایمز» به عمل آمده است نشان می دهد 51 درصد ملت آمریکا به پیشگویی ها ایمان دارند که در بین آنها تعداد زیادی از نخبگان حاکم بر ایالات متحده به چشم می خورند. از آن جمله می توان برخی وزیران، اعضای کنگره و فرمانداران محلی را در میان آنان دید البته این به غیر از آن است که چندین رئیس جمهور آمریکا مثل «جیمی کارتر»، «رونالد ریگان» و «جرج بوش» به این پیشگویی ها ایمان دارند. به طوری که ریگان مهم ترین تصمیمات سیاسی خود را در زمان ریاست جمهوریش براساس پیشگویی های کتاب مقدس (عهد قدیم) اتخاذ می کرد.

در این مورد کافی است به این نکته اشاره کنیم، در سراسر ایالات متحده «200» مؤسسه و مرکز آموزشی وجود دارد. دانشجویانی که از این مراکز فارغ التحصیل می شوند به اندیشه ها و دیدگاههای جنبش تدبیری از جمله به نزدیک بودن وقوع جنگ هسته ای آرماگدون ایمان دارند و از هر 14 اصولگرای انجیلی 3 نفر آنان به جنبش تدبیری گرایش دارند. آنان نیز معتقدند فاجعه ای به وقوع خواهد پیوست این تنها راه ظهور حضرت مسیح(ع) بر روی زمین است