X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
00:26
رسالت ارماگدون (۳)

سلام

ازاینکه اینبار دیر به روز شدم از همه شما عذر می خوام

خوب دیگه مشکل سیستم و اینترنت ممکنه برای همه پیش بیاد

اما بخونید

رسالت ارماگدون(قسمت سوم) 

 

*******************************************************

شاید اندیشه ظهور حضرت مسیح(ع) و ارتباط آن با جنگ آرماگدون (هرمجدون) برخی گروهها را به این سمت و سو سوق داد که برای تعجیل در ظهور حضرت مسیح(ع) و برپایی رستاخیز دست به عملیات خودکشی دسته جمعی بزنند. از جمله این گروهها می توان به (کوکلس کلان) نژادپرستان، نازی های جدید، کله پوستی ها، گروه «دان کورش» که در چندسال قبل در شهر «اکو» واقع در ایالت «تکزاس» به دستور رهبر خود (کورش) دست به خودکشی دسته جمعی زدند، همچنین کشیش «جونز» و پیروانش در ایالت «ویرجینیا» بخاطر شتاب در پایان جهان دست به خودکشی زدند.

آمریکایی ها و صهیونیست ها... کراهت دوجانبه نکته ظریفی که در اینجا وجود دارد آن است که حمایت همه جانبه مسیحیان راستگرای آمریکایی از اسرائیل به معنای ایمان داشتن آنان به آئین یهودیت و احساس دوستی و مهربانی با ایشان نیست، راستگرایان مذهبی آمریکا معتقدند حضرت مسیح(ع) تمام یهودیانی را که به وی ایمان نیاورند خواهد کشت، راستگرایان مسیحی بدین خاطر از رژیم صهیونیستی حمایت می کنند که آن را وسیله ای برای تحقق پیشگویی ها می دانند. لذا عجیب نیست رهبران یهود، در آمریکا و رژیم صهیونیستی از ایمان به این پیشگویی ها نهایت استفاده را ببرند، یهودیان به اشکال مختلف از حمایت و تایید آمریکا در زمینه های سیاسی و اقتصادی به طور نامحدود برخوردارند. از آن جمله می توان به سفرهای گردشگران آمریکایی به اسرائیل، جمع آوری کمک های مالی و سیاسی دولت واشنگتن اشاره کرد.

در حقیقت باید گفت اعتقادات دینی راستگرایان آمریکایی خطری برای کشورهای اسلامی و عربی محسوب می شود. به نظر می رسد اندیشه های نظری و سیاسی این جریان ارتباط تنگاتنگی با آن اعتقاد دارد، مضافا اینکه از اهمیت این اعتقادات و نقش آن در سیاست آمریکا به هیچ وجه کاسته نشده است. در اینجا مناسب است سخنی از «کریستول» پدر روحانی جریان راستگرایان مسیحی آمریکا به میان بیاوریم. او معتقد است که اساس اندیشه راست مذهبی باید بر سه محور استوار باشد و آن عبارتند از دین، قومیت و رشد اقتصادی. زیرا کریستول ایمان دارد دین نیروی مهمی است که خصوصیات بشر را تشکیل می دهد و صفت های دافع او را منظم می سازد. قومیت ارتباط انسان با تاریخ و نقش اعتقادات وی را روشن می نماید، سپس کریستول ملت آمریکا را ملتی اعتقادی توصیف می کند و اضافه می نماید رشد اقتصادی که در این کشور دیده می شود بخاطر پایبندی (مردم) به دستورات اخلاقی مذهب پروتستان است.

مهم ترین و خطرناک ترین اعتقاد و ایمان «کریستول» این است که آمریکا- از آنچه که در جهان انجام می دهد چاره ای ندارد. زیرا یکی از مسئولیت هایی است که بنا بر حکم جبر تاریخ بر آن تحمیل شده است، حتی اگر در این زمینه با شکست مواجه شود. همانطوری که در جنگ ویتنام یا سومالی با آن روبرو شد، این اندیشه ها بر جریان راستگرایان دینی در دولت آمریکا حاکمیت دارد.
جیمی کارتراندیشه دینی و سیاستمداران راستگرای دولت آمریکا بر 4 محور اساسی متمرکز شده است. در راس این مسائل نفی اقدام گروهی است و اینکه اقدامات بین المللی باید تحت رهبری آمریکا یا با اقدام (مستقیم) آن کشور باشد وگرنه از نظر آنان مردود است. شاید این تفکر بیانگر علت خروج آمریکا از قراردادهای بین المللی می باشد.